Menu

3

2

-1

0

Nowości

Promocje

[]

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zegarki z chronografem należą do najczęściej wybieranych czasomierzy wśród mężczyzn ceniących funkcjonalne akcesoria o nietuzinkowym wyglądzie. Najlepsze mechanizmy, wytrzymałe materiały i mistrzowska precyzja wykonania – z ich połączenia otrzymujemy zegarek chronograf dla prawdziwego pasjonata, który oczekuje produktu skrojonego na miarę swoich potrzeb. Zarówno nowoczesne, jak i hołdujące tradycji zegarki chronograficzne znajdziecie w Zatoce zegarków. Stawiamy na niezależne marki i unikatowe projekty.

Jak działa chronograf?

Stoper to funkcja, z którą kojarzą się nam głównie zegarki sportowe. Chronograf zaś możemy określić jako odpowiednik stopera w czasomierzu ze wskazówkami. Chronograf zegarek nie musi mieć wiele wspólnego ze stylem sportowym – wystarczy spojrzeć na modele proponowane w naszej Zatoce zegarków. Znajdziecie wśród nich zarówno nad wyraz eleganckie czasomierze – nieodzowne uzupełnienie garnituru, jak i zegarki chronograficzne idealnie pasujące do casualowego stroju, dżinsów i bluzy – chętnie noszone na co dzień.

Chronograf w zegarku to dodatkowa funkcja czasomierza. A posługując się językiem fachowym, nazwiemy go dodatkową komplikacją mechanizmu. Tak samo, jak stoper w zegarku sportowym, chronograf umożliwia dokładny (nawet do setnej części sekundy!) pomiar danego odcinka czasu. Na myśl od razu przychodzi więc zastosowanie chronografu w uprawianiu aktywności fizycznej, mierzeniu swoich osiągnięć. Zegarek chronograficzny przydaje się również w kuchni. To jednak tylko pierwsze z brzegu przykłady wykorzystania tej funkcji – jest ich znacznie więcej.

Zegarek chronograf – obsługa czasomierza

Zegarki męskie z chronografem na co dzień służą do zwykłego odczytywania godziny. Natomiast gdy potrzebny jest dokładny pomiar czasu, uruchamiamy stoper za pomocą jednej z koronek – potocznie nazywanych śrubami lub pokrętłami – znajdujących się z boku koperty zegarka. Koronki służą do włączenia chronografu, zatrzymania go (i odczytania zmierzonej długości czasu) oraz wyzerowania na koniec. Zegarki chronograficzne są wyposażane w mechanizmy automatyczne lub z ręcznym naciągiem. W przypadku tych drugich czasomierz trzeba jeszcze nakręcić.

Zafascynowanym misternymi mechanizmami czasomierzy proponujemy zegarek chronograficzny z przezroczystym szafirowym dnem – przez transparentny dekiel można obserwować płynną pracę tysięcy filigranowych elementów urządzenia.

Zegarki chronograficzne z tarczą, która przyciąga wzrok

Zegarek chronograf zdecydowanie najbardziej zachwyca swoją wyrazistą tarczą. Na głównej znajdują się jeszcze dwie lub trzy dodatkowe małe tarcze, które umożliwiają odczytywanie wskazań analogowego stopera. Niektóre zegarki chronograficzne są też wyposażone w datownik.

Pomiar czasu jest niezwykle precyzyjny – oprócz minut i sekund, które upływają od włączenia stopera, subtarcze mogą wskazywać też dziesiętne, a nawet setne części sekundy. Wygląd tarczy głównej różni się w zależności od modelu. Mniejsze elementy mogą być na jej tle uwydatnione i mieć inny kolor. Wśród naszych modeli można znaleźć białe subtarcze na czarnej tarczy głównej i na odwrót. Powodzeniem cieszą się również jednolite modele, uznawane za najbardziej eleganckie i stonowane.

Zegarek chronograf to często wybierany rodzaj czasomierza również przez mężczyzn, którzy nie potrzebują funkcji stopera. Cieszy się ogromną popularnością właśnie ze względu na swój atrakcyjny design i charakterystyczny wygląd tarczy. Wyróżnia go nienachalna elegancja, której tak szukają dżentelmeni ceniący gustowne dodatki w dobrym stylu.

Zegarek chronograficzny dla mężczyzn – Zatoka zegarków

Pasjonaci czasomierzy, którzy trafiają do Zatoki zegarków, mają różne oczekiwania, potrzeby i styl. Niektórzy szukają w naszej ofercie prestiżowych marek od cenionych europejskich producentów, inni preferują brandy niszowe, które są znane wąskiemu gronu konsumentów. Jedni gustują w bardzo eleganckich modelach, drudzy zamiast srebrnej bransolety wybiorą silikonowy pasek. Czasem jest to ich pierwszy zegarek z chronografem, a innym razem kolejny element pokaźnej kolekcji. Jednak niezależnie od preferencji w Zatoce zegarków zawsze znajdują to, czego oczekują.

Wśród zegarków chronografów do wyboru są modele:

 • o różnych odcieniach tarczy,
 • z różnych półek cenowych,
 • na wieloogniowej bransolecie albo silikonowym lub skórzanym pasku,
 • odporne na wodę i zmiany ciśnienia,
 • ze szklanym deklem,
 • z wyświetlaczem światła księżycowego,
 • stylizowane na profesjonalne zegary lotnicze do kokpitu,
 • z funkcją zapobiegania parowaniu.

  FAQ:

  1. Jak działa chronograf?

  Chronograf aktywujemy poprzez naciśnięcie przeznaczonej do tego koronki. Wówczas rozpoczyna się pomiar odcinka czasu, na którym nam zależy i w zależności od modelu zegarka jest on dokładny do godzin, minut i sekund, nawet po setne części sekundy. Ponowne naciśnięcie koronki zatrzymuje pomiar, abyśmy mogli odczytać z tarczy wynik, a druga koronka chronografu pozwala zresetować pozycję wskazówek chronografu, aby zegarek był gotowy na następny pomiar. Warto zwrócić uwagę na to, czy zegarek resetuje wskazówki równo z indeksami.

  2. Co to są subtarcze?

  Subtarcze występują wyłącznie w chronografach i nie znajdziemy ich w zegarkach z mechanizmami bez komplikacji chronografu. Subtarcza to dodatkowa, mała tarcza na tle głównej tarczy zegarka. Dwie lub trzy tarcze chronografu obsługują funkcje stopera, wyświetlając mierzony przez nas czas. Często funkcja chronografu jest wykorzystywana przez producentów, by zastosować ciekawe rozwiązania stylistyczne. Gdy na białej tarczy znajdują się czarne subtarcze, nazywamy taki zegarek pandą (bo z wyglądu przypomina tego misia), a zegarek z czarną tarczą i białymi subtarczami - odwróconą pandą.

  3. Do czego mogę wykorzystać chronograf w moim zegarku?

  Wszystko zależy od okoliczności. Chronograf w profesjonalnym zegarku lotniczym posłuży do kontrolowania parametrów lotu, a chronograf w zegarku nurkowym do pilnowania czasu spędzonego pod wodą. Jeżeli biegamy lub korzystamy z pływalni, możemy mierzyć swój całkowity czas lub interwały w treningu wytrzymałościowo-szybkościowym. Jeśli zabieramy się za gotowanie, chronograf zapobiegnie spaleniu ciasta lub pomoże w ugotowaniu jajka. Jak widać, możliwości wykorzystania chronografu są wszechstronne. Chronograf może przydać się każdemu.

   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl