WIOSENNE NOWOŚCI 
 PREMIERA NAJNOWSZYCH ZEGARKÓW SINN 
 JUŻ 22 LUTEGO O GODZ. 9.00 

Menu

3

2

-1

0

Nowości

Promocje

[]

Opcje przeglądania
Producent

Vintage 1972

Eza - 1972 Limited Edition Eza - 1972 Limited Edition
Producent: Eza
Cena: 5 800,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Eza 1972 Eza 1972
Producent: Eza
Cena: 4 850,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej

Gdzie

Zegarki Eza są składane w Pforzheim w Niemczech. To miejsce, w którym zaczęła się cała historia marki Eza. Pforzheim ma długą historię w wytwarzaniu czasomierzy i biżuterii. Tym samym nie ma lepszego sposobu na odwołanie się do korzeni marki. Doświadczeni zegarmistrzowie montują ręcznie każdy z zegarków i przeprowadzają testy jakościowe odnośnie wyglądu i aspektów technicznych. Jeśli tylko któraś z części nie jest perfekcyjna, nie zostaje użyta. To sposób, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość zegarków, które docierają do naszych klientów.

Historia zegarka

Każdy zegarek ma swoją historię i oto i ona dla 1972. Zawsze spoglądaliśmy wstecz, na historię marki Eza, szukając inspiracji stylistycznych dla naszych zegarków. W przypadku tej serii poszliśmy jeszcze dalej. Zamiast czerpać drobne elementy wyglądu z poprzednich zegarków Eza, postanowiliśmy znaleźć zegarek z przeszłości, który zachował się po dziś dzień. Po długich poszukiwaniach znaleźliśmy tego divera aż w Australii. Właścicielem był kolekcjoner, który posiadał dwie sztuki: jedną z niebieską, a drugą z czarną tarczą. Opowiedzieliśmy mu naszą historię i uzyskaliśmy zgodę na zakup jednego z nich. Tak powstała replika dostępna w limitowanej serii 1972. Dzięki przyjęciu nieco innego podejścia powstał zegarek inspirowany oryginałem, ale stworzony na bazie nowoczesnych materiałów.

Styl vintage, współczesne materiały

Na serię 1972 bardzo silny wpływ miał oryginalny zegarek Eza. Ponadto zegarek został powiększony do 39,5 mm, a wszystkie części poddano ulepszeniu. Obecna koperta i koronka zostały wykonane z niezwykle odpornej stali 316L, a szkiełko z wypukłego szkła szafirowego, które jest ekstremalnie twarde i odporne na zarysowania. Bezel jest pokryty czarną ceramiką, również twardą i rysoodporną, która nie zmienia koloru z upływem czasu pod wpływem słońca. Wszystkie te nowe materiały umożliwiły zagwarantowanie wodoodporności do 200 metrów. Wewnątrz tyka współczesny i trwały mechanizm ETA 2824-2. Wszystko złożone razem sprawia, że zegarek jest bardzo nowoczesny od strony technicznej, równocześnie zachowując wygląd zegarka z lat siedemdziesiątych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium