Menu

3

2

-1

0

Nowości

Promocje

[]

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zatoka zegarków, czyli najlepsze z najlepszych

Na rynku zegarmistrzowskim znaleźć można mnóstwo zegarków w różnych przedziałach cenowych. Jedne z nich wyróżniają się marką, inne charakterystycznym designem, a jeszcze inne ilością posiadanych funkcji i zastosowań najnowszych technologii. Większość z nich jednak to produkty powtarzalne, które spotkać można w sklepach na całym świecie.

Zatoka zegarków, w myśl idei, jaka przyświeca firmie, postanowiła uczynić zegarek przedmiotem maksymalnie zbliżonym do swojego właściciela, skrojonym do jego wyjątkowej osobowości, charakteru i stylu. 

Specjalizujemy się w wyszukiwaniu niszowych, ekskluzywnych, wyjątkowych zegarków, których próżno szukać w sieciach handlowych, galeriach czy serwisach sprzedażowych. To często niewielkie firmy zakładane przez prawdziwych pasjonatów zegarmistrzostwa, którzy do każdego zegarka podchodzą z perfekcyjną dokładnością i dbałością o każdy, mało widoczny detal. To ludzie tacy jak załoga Zatoki zegarków, których serce bije niczym zegarkowy sekundnik.

Zegarki hybrydowe – dusza zamknięta w perfekcji

Zegarki naręczne różnią się nie tylko wyglądem i parametrami, ale także zastosowanym mechanizmem. To on stanowi duszę i determinuje charakter zegarka, który będzie towarzyszyć Wam niemal każdego dnia. Dość mało znany, ale genialny w swym działaniu zegarek hybrydowy, stanowi jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w świecie odmierzania czasu. To właśnie ten typ może okazać się idealnym dopełnieniem waszej indywidualności.

Mechanizm hybrydowy, którego działanie polega na zamianie energii kinetycznej na energię elektryczną, to poniekąd system zbliżony do mechanizmu automatycznego. Zegarek hybrydowy podczas noszenia pobiera energię wytwarzaną przez ruch ręki, a następnie za pomocą niewielkiej prądnicy umieszczonej wewnątrz urządzenia, przekazuje ją jako energię elektryczną do akumulatorka. Ten natomiast bezpośrednio zasila precyzyjny mechanizm kwarcowy. 

Z racji współistnienia tak naprawdę dwóch mechanizmów: automatycznego i kwarcowego, zegarki hybrydowe nazywane są automatyczno-kwarcowymi lub mechakwarcowymi (ang. mecha-quartz). Dedykowane są szczególnie osobom, które noszą zegarki na co dzień.

Zegarki hybrydowe charakteryzuje duża dokładność, znacznie większa, niż w przypadku zegarków automatycznych i równa zegarkom kwarcowym. Ich wyróżniającą cechę stanowi fakt, iż nie posiadają baterii. 

Zegarki hybrydowe zachowują płynny ruch wskazówki sekundowej (identycznie jak w zegarkach mechanicznych), posiadają również chronograf umożliwiający natychmiastowy reset i perfekcyjny pomiar czasu. To cechy skrojone na miarę prawdziwych miłośników czasomierzy, dla których zegarek to nie tylko gadżet, ale także nieodłączny element stylu i charakteru, podkreślający indywidualizm i pewność siebie Właściciela.

Zegarki hybrydowe w Zatoce zegarków

Modele zegarków hybrydowych dostępnych w Zatoce zegarków wybrane zostały w drodze selekcji dokonanej przez samego założyciela i właściciela firmy. To właśnie z nim spotkacie się i porozmawiacie, odwiedzając naszą siedzibę lub podczas kontaktu telefonicznego czy online. To prawdziwy kapitan Zatoki zegarków, który wprowadzi Was w fascynujący świat czasu. Przedstawi zalety poszczególnych modeli, omówi ich specyfikację i przybliży niesamowite historie związane z każdą dostępną marką.

W naszej ofercie posiadamy zegarki hybrydowe firm zasługujących na szczególną uwagę. Pierwsza z nich to niszowa marka Hemel, która oferuje modele o surowym, militarnym stylu. Zastosowane technologie i elementy odpowiadają specyfikacji zegarkom zamawianym przez francuskie Ministerstwo Wojny w połowie ubiegłego wieku.

Firma początkowo finansowana za pomocą platformy crowdfundingowej Kickstarter, dziś dostarcza modele zegarków na indywidualne zamówienia we wszystkie zakątki świata.

Druga z firm wartych uwagi to RZE, z siedzibą w Malezji i Singapurze. Marka charakteryzuje się wykorzystywaniem ekstremalnie trwałych elementów tytanowych. Założycielem tej niezwykłej niszowej firmy jest inżynier lotnictwa i horologii (nauki związanej z budową i działaniem przyrządów do mierzenia czasu) – zawodowy pilot linii lotniczych, który jak sam podkreśla, przemierzając dziesiątki krajów, obserwował, w jaki sposób, oraz z zastosowaniem jakich materiałów i technologii tamtejsi zegarmistrzowie konstruują swoje zegarki. Zaprojektował więc wyjątkowe modele, wykorzystując esencję swoich doświadczeń zebranych w najdalszych krajach. Odwiedź Zatokę zegarków i dołącz do światowych kapitanów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl