Black Hard Coating

Black Hard Coating

Wysokiej jakości powłoka – tylko w połączeniu z TEGIMENT

Używamy twardych powłok (znanych jako powłoki PVD) wyłącznie wraz z powierzchniami TEGIMENT, ponieważ tylko w tym połączeniu możemy osiągnąć wysoką jakość powłoki PVD.

Profil utwardzenia TEGIMENT jest ciągły. Innymi słowy, wysoki poziom twardości powierzchni przechodzi bardzo stopniowo w bazową twardość materiału. To czyni możliwym nałożenie powłoki farby PVD bez ryzyka złuszczenia farby z powierzchni koperty.

To oznacza, że powłoka farby zaaplikowana przy użyciu techniki znanej jako PVD jest niezwykle twarda. Znaczna i nagła różnica w twardości pomiędzy twardą powłoką farby a twardością bazowego materiału oznacza, że ma ona tendencje do pękania pod wpływem naprężeń, ponieważ twarda skorupa (tutaj powłoka PVD) jest gładko zaaplikowana na bardzo miękki rdzeń (materiał koperty). Gdy nagle poddany obciążeniom, materiał bazowy ustępuje i nie daje rady wystarczająco wesprzeć zewnętrznej powłoki. Znane jest to jako "efekt skorupki jajka".

Tymczasem twardość powłoki TEGIMENT stanowi wsparcie dla twardej warstwy powłoki. To zapobiega "efektowi skorupki jajka", dramatycznie redukując łuszczenie się powłoki farby. Chociaż powłoka farby zaaplikowana za pośrednictwem techniki PVD jest nadzwyczaj twarda, może ulec uszkodzeniu w kontakcie w twardszymi materiałami. Pokrywa się to z najnowszymi, technologicznymi standardami i tym samym jest nieuniknione. Problemem jest to, że w przeciwieństwie do litych, barwionych materiałów, powłoka farby w pewnych okolicznościach zawsze pozostanie podatna na uszkodzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl