Producenci
Jak działają zegarki automatyczne

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się, jak działa zegarek automatyczny, tutaj znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. Chociaż zegarki mechaniczne z naciągiem automatycznym nie potrzebują baterii do prawidłowego wskazywania godziny, ich działanie nie opiera się na magii, lecz na fizyce. Zegarek automatyczny nie wymaga ręcznego nakręcania za pomocą koronki tak jak zegarki mechaniczne z manualnym naciągiem. Zegarek automatyczny napędza energia sprężyny, magazynującej energię kinetyczną. Podczas rozprężania sprężyna oddaje energię i tym samym umożliwia poruszanie się wskazówek. Zanim wejdziemy w szczegóły konstrukcji i działania mechanizmu zegarków automatycznych, pokrótce zapoznajmy się z ich historią.

czytaj całość »
Zegarek automatyczny czy kwarcowy?

Decydując się na zakup zegarka warto poznać różnicę pomiędzy dwoma najpopularniejszymi mechanizmami, dzięki którym zegarki odmierzają czas – automatycznym i kwarcowym – i podjąć decyzję, który z nich bardziej odpowiada naszym potrzebom. Z tego względu wyszczególnienie ich wad i zalet będzie najlepszym sposobem porównania i tym samym pozwoli dokonać trafnego wyboru. Czy wiesz już o nich wszystko? Jeżeli nie, czytaj dalej.

czytaj całość »
Rotomat - co to jest?

Jeżeli interesują Cię zegarki mechaniczne z automatycznym naciągiem, zastanawiasz się nad zakupem zegarka lub posiadasz co najmniej jeden zegarek z mechanizmem wymagającym nakręcania sprężyny, zapewne nie jest Ci obce urządzenie o nazwie rotomat.

czytaj całość »
Recenzja: Subdelta Quattro

Powstała w Holandii marka Subdelta prezentuje Quattro, dwunastogodzinny, mechaniczny zegarek z jedną wskazówką. Ta ograniczona do 50 sztuk edycja zawiera unikalny, obracający się sekundowy dysk pokazujący, że zegarek jest na chodzie.

czytaj całość »
Recenzja: Eza Sealander Green Bronze

Minęło już kilka lat od momentu, kiedy ludzie stojący za Eza Watches odwiedzili naszą siedzibę główną w Hadze. To było tuż przez premierą pierwszego zegarka marki, Ezy Sealander, około 4 lata temu.

Nie straciliśmy kontaktu i od tego czasu umawialiśmy się na piwo i rozmowę o zegarkach, kiedy byliśmy w pobliżu. Tym razem, w związku z panującą obecnie sytuacją, nie mogliśmy się spotkać i otrzymaliśmy Ezę Sealander Bronze pocztą.

czytaj całość »
Recenzja: Andersmann 1000m Bronze Diver

Zegarki Andersmann z pewnością nie są nowością na moim blogu. Recenzowałem niemal każdy model, który właściciel firmy, Raymond Chan, wypuścił na rynek. Każdy z nich ma dobrze przemyślane, funkcjonalne detale i każdy z nich był dowodem na przeprowadzanie przez Raymonda surowych testów jakości. Moim ulubionym zegarkiem jest gigant w rozmiarze 47 mm, diver Deep Ocean. Kiedy tylko zobaczyłem zdjęcia nadchodzącego zegarka z brązu o wodoodporności 1000 m, od razu byłem zainteresowany. Trochę rozczarowała mnie informacja, że zegarek będzie miał rozmiar 44 mm, ponieważ uważałem, że 47 mm bardziej będzie pasować do koperty z brązu. Trzeba stwierdzić, że zegarek jest bardzo wygodny, nawet mimo swojej wagi 155 gram i wysokości 16 mm. Zmieści się nawet pod mankiet eleganckiej koszuli, jeżeli pracujesz w biurze.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl