Osadzony, zabezpieczony bezel

Osadzony, zabezpieczony bezel

Konstrukcja obrotowego bezela jest niezwykle ważna w kontekście bezpieczeństwa. Aby zapobiec jakiemukolwiek ryzyku dla życia lub zdrowia nurka, w seriach zegarków T1, T2 oraz U1000 używamy rozwiązania opartego o dwa elementy.

Jednym z nich jest design obrotowego bezela, który znacznie odróżnia się od konwencjonalnych mechanizmów na zatrzask. Specjalna konstrukcja zapobiega odczepieniu obrotowego bezela w razie zahaczenia lub przypadkowego uderzenia, w rezultacie mogących spowodować utratę ustawionego czasu.

Serie T1, T2 i U1000 zawierają również drugi element. Oprócz osadzonego na stałe bezela, jest on również chroniony przed przypadkowym obróceniem - cecha ta wykracza dalece poza specyfikację wyszczególnioną w normie DIN 8306. Standard ten przewiduje możliwość ustawienia czasu w zegarku nurkowym wyłącznie przez obracanie bezela po jednej stronie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Mechanizm bezpiecznego bezela w T1, T2 i U1000 zapobiega obróceniu go wbrew woli. Zmiana czasu jest niemożliwa jako skutek przypadkowego uderzenia.

Jak ustawić czas za pomocą osadzonego bezela

1. Aby ustawić czas, na wstępie odblokuj bezel. Naciśnij go dwoma palcami po przeciwnych stronach. Nie jest możliwe odblokowanie bezela przy użyciu tylko jednego palca.

2. Przytrzymaj bezel i obróć go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby ustawić pożądany czas. Kiedy zwolnisz nacisk na bezel, ochrona przed obracaniem ponownie zostanie włączona, a bezel będzie chroniony przed przypadkowym przestawieniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl