Technologia usuwania wilgoci Ar

 

Technologia usuwania wilgoci Ar

Funkcjonalna niezawodność i zapobieganie parowaniu

Technologia usuwania wilgoci Ar rozwiązuje podstawowy problem występujący w zegarkach mechanicznych: starzenie się oleju z powodu wilgoci znajdującej się w powietrzu wewnątrz zegarka lub tej przenikającej do wewnątrz. Mechanizm jest montowany w niemalże bezwodnej atmosferze dzięki trzem elementom technologii Ar usuwającym wilgoć: osuszającej kapsule, uszczelnieniu EDR oraz wypełnieniu ochronnym gazem. Dzięki nim można zapobiec procesowi starzenia oraz parowaniu zegarka pod wpływem nagłego obniżenia temperatury. Zapewnione jest niezawodne funkcjonowanie i dokładność.


Okienko osuszającej kapsuły na godzinie 6 w serii zegarków U2.

Po co w ogóle w wodoodpornym zegarku technologia usuwania wilgoci?

Piękno i oczarowanie posiadaniem zegarka SINN zwiększa wiedza o doskonałej mechanicznej precyzji tego przedmiotu codziennego użytku. Nie jest istotne, z jaką precyzją są wykonane pojedyncze komponenty - ich tarcie i zużycie musi zostać ograniczone do minimum, aby trwale działały. W tym celu używamy wysokiej jakości syntetycznych olejów, aby zapewnić optymalne nawilżenie łożysk mechanizmu. To nieunikniony proces we wszystkich zegarkach mechanicznych. Jednakże wilgoć przyspiesza starzenie się wspomnianych olejów. Jak wilgoć dostaje się do zegarka? Woda jest zawsze obecna w atmosferze w gazowej formie, dlatego może przenikać uszczelnienie i kopertę zegarka. Zmiany temperatury mogą powodować mikrokondensację i umożliwiać gromadzenie się wody w stanie płynnym na podatnych częściach mechanizmu. W konsekwencji efektywność lubrykacji maleje. Wzrastają elektrochemiczna korozja oraz zużycie i tarcie, obniżając amplitudę balansu. Zegarek zaczyna działać coraz bardziej niedokładnie, aż wreszcie musi zostać poddany naprawie. Nasi inżynierowie szukali rozwiązania tego problemu, a rozwiązaniem okazała się technologia usuwania wilgoci Ar.

Zamontowany w niemal bezwodnym środowisku

Te drobiazgowe i technicznie złożone środki mają na celu zachować mechanizm w ochronnym środowisku, które jest niemal kompletnie suche (bezwodne). Efektem jest spowolnienie procesu starzenia się oleju, a tym samym wydłużenie funkcjonalnego życia mechanizmu. Można także zapobiec zaparowywaniu szkiełka pod wpływem nagłego szoku od temperatury (takiego jak zanurzenie w zimnej wodzie), zapewniając wyraźną czytelność zegarka w każdych okolicznościach.

Trzy techniczne elementy

Technologia usuwania wilgoci Ar bazuje na trzech technicznych elementach: kapsule osuszające, uszczelnieniu EDR i wypełnieniu ochronnym gazem.


Kapsuła osuszająca z tytanu. Przy koronce i przyciskach używamy uszczelnienia EDR.

1. Kapsuła osuszająca

Kapsuła osuszająca jest najważniejszą częścią technologii usuwania wilgoci Ar. Kapsuła jest wypełniona siarczanem miedzi: ten absorbuje wilgoć w powietrzu wewnątrz koperty i permanentnie ją związuje. Siarczan miedzi staje się coraz bardziej niebieski, gdy wzrasta w nim zawartość wody. Odcień służy jako wskaźnik poziomu nasycenia kapsuły osuszającej. Kapsuła ma do tego celu małe okienko ze szkła szafirowego.


Wszystkie uszczelki są wykonane z materiału ekstremalnie ograniczającego dyfuzję (extremely diffusion-reducing - EDR).

2. Uszczelnienie EDR

Aby zminimalizować wymianę powietrza atmosferycznego z powietrzem wewnątrz koperty, a tym samym penetrację wilgoci z atmosfery, w zegarkach wyposażonych w technologię usuwania wilgoci Ar używamy wyłącznie uszczelnienia Extreme Diffusion-Reducing (EDR), które ekstremalnie redukuje dyfuzję. To uszczelnienie ogranicza infiltrację wilgoci do wnętrza koperty do 25% wartości osiąganej przez konwencjonalne uszczelnienia wykonane z nitrylowej gumy (NBR).


Dyskretne wskazanie ekskluzywnej, najlepszej na rynku technologii: symbol Ar na tarczy zegarka 103 Ti DIAPAL odnosi się do technologii usuwania wilgoci Ar.

3. Wypełnienie nadrzędnej jakości gazem ochronnym

Technologię usuwania wilgoci Ar dopełnia użycie nadrzędnego gazu ochronnego, który tworzy idealny klimat dla funkcjonowania technologii osuszania. Tym samym wyłącznie wilgoć przedostająca się z powietrza musi zostać związania w kapsule osuszającej - można uniknąć zamknięcia wilgoci w zegarku podczas konwencjonalnego składania zegarka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl