FAQ

FAQ - Frequently Asked Questions, czyli często zadawane pytania

 

Dlaczego zegarki premium kosztują więcej od innych zegarków?

Nasz sklep specjalizuje się w produktach premium. Na rynku znajdziemy wiele zegarków w różnych przedziałach cenowych. Produkty określane mianem "premium" są zauważalnie droższe. Dlaczego ich cena jest wyższa?

Na rynku zegarkowym panuje ogromna konkurencja. Na dłuższą metę sukces udaje się osiągnąć tylko nielicznym. O "wyrobieniu marki" decydują lata ciężkiej pracy, wyróżnianie się ciekawym wyglądem produktów, oferowanie najwyższej jakości w najniższej cenie i ciągle rosnące grono zwolenników.

Interesują nas w szczególności produkty premium. W droższych zegarkach producenci mają większą swobodę działania: mogą sobie pozwolić na użycie lepszych materiałów i dokładniejszych mechanizmów, rozwijać autorskie technologie i więcej czasu poświęcić na detale. To dla nas niezwykle ważne, aby nasze produkty były czymś więcej niż tylko kolejnym przedmiotem dla masowego odbiorcy. Chcemy sprzedawać wyjątkowe zegarki dla wyjątkowych nabywców.

Obserwując ciągle zmieniający się rynek, dokonaliśmy rygorystycznej selekcji i zaprosiliśmy do współpracy tylko najlepsze marki - producentów o ugruntowanej pozycji docenianych przez klientów z całego świata. Dzięki temu mamy pewność, że dostarczane przez nas produkty charakteryzuje doskonała jakość.

 

Chcę kupić zegarek na wyprzedaży. Czy to dobry pomysł?

Wszyscy kochamy rabaty, a nic nie działa na wyobraźnię bardziej niż perspektywa nabycia jakiegoś produktu w znacznie niższej cenie. Ale czy powinniśmy kupować produkty z wyprzedaży?

My uważamy, że co najmniej trzeba zachować w tej sytuacji szczególną ostrożność lub zrezygnować z zakupu. Nasza ogólna rekomendacja jest taka, żeby nie kupować produktów na wyprzedaży lub takich, które często na nie trafiają! Jesteście zdziwieni? Spróbujemy to uzasadnić. Oczywiście nie ma nic złego w drobnych, kilkuprocentowych rabatach mających na celu zachęcenie klienta do zakupu. Sprzedawca robi wtedy ukłon w stronę klienta, rezygnując z części swojego zarobku, żeby zaproponować kupującemu bardziej atrakcyjną cenę. Ale lampkę alarmową powinny w nas zapalić naprawdę duże rabaty rzędu kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu procent.

Wyprodukowanie wysokiej jakości produktu kosztuje - i to sporo. Od zatrudnienia wysokiej klasy specjalistów, przez systematyczne udoskonalanie produktu na bazie wieloletnich doświadczeń i użycie wysokiej jakości materiałów w złożonym procesie produkcyjnym, po skrupulatną kontrolę jakości. Do tego dochodzą koszty transportu, obsługi zakupu i podatek VAT. Jednym słowem - jakość kosztuje. Najlepsi producenci rzadko przeceniają swoje produkty, niektórzy nie robią tego nigdy. Kupując produkt na wyprzedaży powinniśmy być świadomi, że jego cena od samego początku była zawyżona lub produkt ma jakąś ukrytą wadę lub niepożądaną cechę. Zakup na wyprzedaży to często oszukiwanie samego siebie i pozorne oszczędności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl