Menu

3

2

-1

0

Nowości

Promocje

[]

Zegarki z chronografem

Zegarki z chronografem należą do najczęściej wybieranych czasomierzy wśród mężczyzn ceniących funkcjonalne akcesoria o nietuzinkowym wyglądzie. Dodając do tego wytrzymałe materiały i precyzję wykonania, otrzymujemy zegarek-chronograf dla prawdziwego pasjonata, który oczekuje produktu skrojonego na miarę jego potrzeb. Zarówno nowoczesne, jak i hołdujące tradycji modele zegarków z chronografem znajdziecie w Zatoce zegarków.

Sinn 358 Sa PILOT | 358.060 + komplet markowych gratisów Sinn 358 Sa PILOT | 358.060 + komplet markowych gratisów
Producent: Sinn
Cena: 13 635,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Hanhart - 417 ES 1954 Hanhart - 417 ES 1954
Producent: Hanhart
Cena: 10 200,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Hanhart - PIONEER Mk I Reverse Panda Hanhart - PIONEER Mk I Reverse Panda
Producent: Hanhart
Cena: 10 400,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Hanhart - PIONEER Mk II Reverse Panda Hanhart - PIONEER Mk II Reverse Panda
Producent: Hanhart
Cena: 9 950,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Hanhart - PRIMUS Racer antracytowy Hanhart - PRIMUS Racer antracytowy
Producent: Hanhart
Cena: 12 400,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Hanhart - PRIMUS Racer ciemny Hanhart - PRIMUS Racer ciemny
Producent: Hanhart
Cena: 14 800,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Hanhart - PRIMUS Racer czarny Hanhart - PRIMUS Racer czarny
Producent: Hanhart
Cena: 12 400,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Hanhart - PRIMUS Racer srebrny Hanhart - PRIMUS Racer srebrny
Producent: Hanhart
Cena: 12 400,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Hanhart - PRIMUS Racer stalowy niebieski Hanhart - PRIMUS Racer stalowy niebieski
Producent: Hanhart
Cena: 12 400,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Hanhart - Racemaster GT Hanhart - Racemaster GT
Producent: Hanhart
Cena: 13 800,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Hanhart - Racemaster GTF Hanhart - Racemaster GTF
Producent: Hanhart
Cena: 16 300,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Hanhart - Racemaster GTM Hanhart - Racemaster GTM
Producent: Hanhart
Cena: 14 800,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Hanhart PIONEER 417 ES Hanhart PIONEER 417 ES
Producent: Hanhart
Cena: 9 450,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Hanhart PIONEER 417 ES Flyback Panda 39 Hanhart PIONEER 417 ES Flyback Panda 39
Producent: Hanhart
Cena: 11 700,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej
Hanhart PIONEER 417 ES Flyback Panda 42 Hanhart PIONEER 417 ES Flyback Panda 42
Producent: Hanhart
Cena: 11 700,00 zł
zawiera 23% VAT
szt.
zobacz więcej

Jak działa chronograf?

Stoper to funkcja, z którą kojarzą się nam głównie zegarki sportowe. Chronograf możemy określić jako odpowiednik stopera w czasomierzu ze wskazówkami. Chronograf-zegarek nie musi mieć nic wspólnego ze stylem sportowym – wystarczy spojrzeć na modele proponowane przez Zatokę zegarków. Znajdziecie wśród nich zarówno nad wyraz eleganckie czasomierze – nieodzowne uzupełnienie garnituru, jak i zegarki z chronografem idealnie pasujące do casualowego stroju, noszone przez naszych klientów na co dzień.

Chronograf w zegarku jest określany jako dodatkowa funkcja czasomierza, a posługując się językiem fachowym, nazwiemy go dodatkową komplikacją mechanizmu. Tak jak stoper w zegarku sportowym chronograf umożliwia dokładny (nawet do setnej części sekundy) pomiar danego odcinka czasu. Na myśl od razu przychodzi nam więc zastosowanie chronografu w uprawianiu aktywności fizycznej i mierzeniu swoich osiągnięć. Oprócz tego doceniają go mężczyźni spełniający się w kuchni. To jednak tylko przykłady wykorzystania tej funkcji – jest ich znacznie więcej.

Zegarek-chronograf – obsługa czasomierza

Zegarki męskie z chronografem na co dzień służą do zwykłego odczytywania godziny. Natomiast gdy potrzebny jest dokładny pomiar czasu, uruchamiamy stoper za pomocą jednej z koronek – potocznie zwanych śrubami lub pokrętłami – znajdujących się z boku koperty. Koronki służą do włączenia chronografu, zatrzymania go (i odczytu zmierzonej długości czasu) oraz wyzerowania na koniec.

Zafascynowanym misternym mechanizmem czasomierzy z chronografem proponujemy zegarek męski z przezroczystym szafirowym dnem. Przez transparentny dekiel można obserwować płynną pracę filigranowych elementów urządzenia.

Chronograf-zegarek męski z tarczą, która przyciąga wzrok

Zegarki damskie i męskie z chronografem zdecydowanie najbardziej zachwycają swoją wyrazistą tarczą. Na głównej tarczy znajdują się jeszcze dwie lub trzy dodatkowe małe tarcze, które umożliwiają odczytywanie wskazań chronografu. Niektóre modele są też wyposażone w datownik.

Pomiar czasu jest bardzo precyzyjny – oprócz minut i sekund, które upływają od włączenia stopera subtarcze mogą wskazywać dziesiętne, a nawet setne części sekundy. Wygląd tarczy głównej różni się w zależności od modelu. Mniejsze elementy mogą być uwydatnione na tle tarczy głównej i mieć inny kolor. Wśród naszych modeli można znaleźć m.in. białe subtarcze na czarnej tarczy głównej i na odwrót. Powodzeniem cieszą się również jednolite modele, uznawane za najbardziej eleganckie i stonowane.

Zegarek-chronograf to często wybierany typ czasomierza, nawet przez mężczyzn, którzy nie potrzebują funkcji stopera. Cieszy się ogromną popularnością właśnie ze względu na swój atrakcyjny design i charakterystyczny wygląd tarczy. Wyróżnia go nienachalna elegancja, której szukają mężczyźni ceniący gustowne dodatki w dobrym stylu.

Zegarek męski z chronografem – Zatoka zegarków

Wśród pasjonatów czasomierzy, którzy trafiają na brzeg Zatoki zegarków, znajdujemy różne typy mężczyzn. Niektórzy szukają w naszej ofercie prestiżowych marek od cenionych europejskich producentów, inni preferują marki niszowe, które są znane wąskiemu gronu konsumentów. Jedni gustują w bardzo eleganckich modelach, drudzy zamiast srebrnej bransolety wybiorą silikonowy pasek. Czasem jest to ich pierwszy zegarek z chronografem, a innym razem kolejny element pokaźnej kolekcji czasomierzy. Niezależnie od preferencji w Zatoce zegarków zawsze znajdują to, czego oczekują.

Wśród zegarków-chronografów do wyboru są modele:

  • o różnych odcieniach tarczy,
  • z różnych półek cenowych,
  • na wieloogniowej bransolecie albo silikonowym lub skórzanym pasku,
  • odporne na wodę i zmiany ciśnienia,
  • ze szklanym deklem,
  • z wyświetlaczem światła księżycowego,
  • stylizowane na profesjonalne zegary lotnicze do kokpitu,
  • z funkcją zapobiegania parowaniu.

FAQ:

1. Jak działa chronograf?

Chronograf aktywujemy poprzez naciśnięcie przeznaczonej do tego koronki. Wówczas rozpoczyna się pomiar odcinka czasu, na którym nam zależy i w zależności od modelu zegarka jest on dokładny do godzin, minut i sekund, nawet po setne części sekundy. Ponowne naciśnięcie koronki zatrzymuje pomiar, abyśmy mogli odczytać z tarczy wynik, a druga koronka chronografu pozwala zresetować pozycję wskazówek chronografu, aby zegarek był gotowy na następny pomiar. Warto zwrócić uwagę na to, czy zegarek resetuje wskazówki równo z indeksami.

2. Co to są subtarcze?

Subtarcze występują wyłącznie w chronografach i nie znajdziemy ich w zegarkach z mechanizmami bez komplikacji chronografu. Subtarcza to dodatkowa, mała tarcza na tle głównej tarczy zegarka. Dwie lub trzy tarcze chronografu obsługują funkcje stopera, wyświetlając mierzony przez nas czas. Często funkcja chronografu jest wykorzystywana przez producentów, by zastosować ciekawe rozwiązania stylistyczne. Gdy na białej tarczy znajdują się czarne subtarcze, nazywamy taki zegarek pandą (bo z wyglądu przypomina tego misia), a zegarek z czarną tarczą i białymi subtarczami - odwróconą pandą.

3. Do czego mogę wykorzystać chronograf w moim zegarku?

Wszystko zależy od okoliczności. Chronograf w profesjonalnym zegarku lotniczym posłuży do kontrolowania parametrów lotu, a chronograf w zegarku nurkowym do pilnowania czasu spędzonego pod wodą. Jeżeli biegamy lub korzystamy z pływalni, możemy mierzyć swój całkowity czas lub interwały w treningu wytrzymałościowo-szybkościowym. Jeśli zabieramy się za gotowanie, chronograf zapobiegnie spaleniu ciasta lub pomoże w ugotowaniu jajka. Jak widać, możliwości wykorzystania chronografu są wszechstronne. Chronograf może przydać się każdemu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium