•  Zegarki Sinn 

Jak poprawnie dobrać rozmiar koperty zegarka do nadgarstka?

Jak poprawnie dobrać rozmiar koperty zegarka do nadgarstka?

Kupując zegarek, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd oraz funkcjonalność, lecz także na rozmiar koperty. Niedopasowany do ręki danej osoby czasomierz nie będzie odpowiednio się prezentować, a jego noszenie może być niewygodne. Warto więc przed dokonaniem inwestycji sprawdzić wymiary koperty zegarka. Jak mierzyć nadgarstek i prawidłowo dobrać rozmiar czasomierza?

Rozmiar zegarka — dlaczego jest ważny?

Osoby poszukujące idealnego czasomierza zazwyczaj poświęcają wiele czasu na analizę wyglądu poszczególnych modeli, a także dodatkowych funkcji, jakie mogą one posiadać. Należy jednak pamiętać, że niemniej ważną kwestią jest to, aby dobrać odpowiedni rozmiar zegarka. Dlaczego? Ponieważ wpływa on na komfort osoby noszącej na co dzień czasomierz. Co więcej, to w dużej mierze od niego zależy, jak wybrany model będzie prezentować się na nadgarstku jego posiadacza.

Wystarczy wyobrazić sobie, że szczupła, niska kobieta ubrałaby model z dużą tarczą i szerokim paskiem — takie zestawienie może nie wyglądać zbyt elegancko. Podobnie, jeśli niewielki zegarek założyłby wysoki, umięśniony mężczyzna. W tym przypadku trzeba jednak uważać, aby dany model mieścił się bez trudu pod mankietem koszuli. Inaczej może nie prezentować się dobrze. Co więcej, za duży rozmiar zegarka nierzadko uniemożliwia sprawne wykonywanie czynności manualnych, ponieważ utrudnia swobodne położenie ręki np. na blacie.

Warto również pamiętać, że im większa średnica tarczy, tym zazwyczaj wskazówki są lepiej widoczne. To istotna informacja szczególnie dla osób, które nie chcą za każdym razem nachylać się w kierunku ręki, aby sprawdzić godzinę. Trzeba także zaznaczyć, że idealny rozmiar zegarka może również wpływać na samopoczucie osoby noszącej dany czasomierz. Odpowiednia wielkość czasomierza sprawi, że wybrany model będzie świetnie prezentować się na nadgarstku, stanowiąc funkcjonalny oraz estetyczny dodatek, dodający każdej stylizacji luksusowego charakteru.

Jakie rozmiary mogą mieć koperty zegarków?

Koperta jest pojęciem odnoszącym się do obudowy czasomierza. To w niej jest ukryty cały mechanizm, dlatego jej wygląd oraz wielkość wpływa na estetykę tego produktu. Obecnie możecie wybierać spośród wielu różnych rozmiarów zegarków. Drobnym kobietom, szukającym niewielkich czasomierzy, zazwyczaj poleca się modele o średnicy tarczy wynoszącej niecałe 30 mm, z kolei tym stawiającym na wyraziste dodatki powinny przypaść do gustu zegarki, których szerokość koperty jest większa. Przyjęło się również, że mniejsze modele męskie mają rozmiar zbliżony do 40 mm, natomiast duże — od 43 aż do 47 mm.

Chcąc wybrać odpowiednią wielkość zegarka, trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że nie tylko sam rozmiar koperty jest ważny, lecz także jej kształt. Czasomierz okrągły o tej samej średnicy co np. model kwadratowy będzie prezentować się na tym samym nadgarstku nieco inaczej. Jaki kształt powinna mieć koperta zegarka? Wszystko zależy od preferencji osoby, która ma nosić dany czasomierz oraz tego, który z dostępnych modeli będzie dla niej wygodniejszy.

Wymiary koperty zegarka — jak mierzyć obwód nadgarstka?

Chcąc odpowiednio dobrać rozmiar zegarka do swojej ręki, należy najpierw zmierzyć obwód nadgarstka. Zrobicie to za pomocą klasycznej miary krawieckiej lub linijki oraz kawałka sznurka, który wystarczy przełożyć dookoła ręki, a następnie wykorzystaną część zmierzyć. Ta czynność jest również przydatna podczas wyboru obwodu paska do czasomierza.

Na nadgarstkach osób szczupłych dobrze prezentują się zegarki z kopertą o średnicy maksymalnie 40-42 mm. W innym przypadku główny element czasomierza zacznie prawdopodobnie nieestetycznie odstawać, dlatego warto wybrać nieco mniejszy model. Większe zegarki świetnie wyglądają z kolei na szerszych nadgarstkach.

Jak dobrać zegarek do nadgarstka? Na to warto zwrócić uwagę!

Chcąc dobrać zegarek do danej osoby, należy zwrócić uwagę na jego wygląd oraz średnicę tarczy. Istotny jest również pasek czasomierza. Także on powinien być dobrany do rozmiaru nadgarstka danej osoby oraz do samej tarczy. Szeroka bransoleta nie będzie wyglądać elegancko na szczupłej ręce. Z kolei zbyt długi pasek może nieestetycznie „zwisać”, a wariant za krótki nie pozwoli prawidłowo zapiąć czasomierza. Nie jesteście pewni, jak dobrać zegarek do nadgarstka? Zapraszamy do kontaktu! W sklepie Zatoka Zegarków pomożemy w wyborze odpowiedniego modelu.

 

FAQ:

 1. Jak wybrać odpowiedni rozmiar zegarka?

Chcąc znaleźć idealny zegarek, trzeba zwrócić uwagę na rozmiar nadgarstka. Modele o mniejszej średnicy lepiej będą wyglądać na szczupłych rękach, z kolei te większe sprawdzą się w przypadku osób wysokich i umięśnionych.

 2. Dlaczego warto zwrócić uwagę na wielkość zegarka przy jego zakupie?

Odpowiednio dobrany rozmiar zegarka wpływa na to, jak czasomierz prezentuje się na nadgarstku, a także, na komfort jego użytkownika.

3. Na co, oprócz rozmiaru tarczy, trzeba zwrócić uwagę przed zakupem zegarka?

Zanim zdecydujecie się na zakup zegarka, warto sprawdzić długość oraz szerokość paska, ponieważ to także jest związane z estetyką danego czasomierza oraz wygodą osoby, która ma go nosić.

  •  Zegarki Hanhart 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl