•  Zegarki Sinn 

Jak konserwować i czyścić skórzany pasek od zegarka?

Jak konserwować i czyścić skórzany pasek od zegarka?

Skórzany pasek zegarka jest kojarzony przede wszystkim z prestiżem. Założony na nadgarstek wygląda elegancko, podkreślając luksusowy charakter czasomierza. Warto jednak pamiętać, że podczas codziennego użytkowania element ten może się pobrudzić, a po pewnym czasie – wymagać odświeżenia. Jak wyczyścić skórzany pasek od zegarka? Przedstawiamy sposoby, które pozwolą o niego zadbać!

Jak wyczyścić skórzany pasek od zegarka?

Podczas wykonywania codziennych czynności, pasek od zegarka zaczyna się brudzić. Dodatkowo wsiąka w niego pot, w którym rozwijają się bakterie, a to powoduje, że część czasomierza przylegająca do skóry ma nieprzyjemny zapach. Jeśli zauważycie, że Wasz ulubiony dodatek traci swój świetny wygląd, warto usunąć z niego nieczystości.

Jak wyczyścić pasek od zegarka? W tym celu najlepiej wykorzystać sodę oczyszczoną i wodę. Ewentualnie można do tego użyć szarego mydła. W przypadku wyboru pierwszej opcji należy wymieszać sodę z wodą w proporcjach 1:1 - w ten sposób stworzymy własną pastę, która pomoże skutecznie wyczyścić pasek wykonany ze skóry.

Gdy wszystko będzie gotowe, nałóżcie pastę na obie strony paska, a następnie pozostawcie go na około 60 minut. Po tym czasie miękką ściereczką usuńcie nadmiar pasty. Kolejnym krokiem jest ostrożne osuszenie czyszczonego elementu czasomierza – to również warto zrobić delikatną ściereczką. Gdy całkowicie wyschnie – możecie znów cieszyć się skórzanym paskiem, który świetnie wygląda na nadgarstku.

Jak wyczyścić skórzany pasek od zegarka za pomocą szarego mydła? W tym przypadku należy pamiętać, aby nie nakładać go bezpośrednio na pasek, a jedynie wykorzystywać powstałą podczas wymieszania go z wodą pianę. Po jej nałożeniu na obydwie strony paska należy poczekać, aż wsiąknie, a następnie przetrzeć całość miękką szmatką. Później wystarczy zostawić pasek w temperaturze pokojowej do wyschnięcia i gotowe! Który sposób jest lepszy? Wszystko zależy od tego, jakie produkty masz pod ręką.

 

ZNAJDŹ SÓWJ ULUBIONY ZEGAREK MARKI SINN

 

Na czym polega właściwa impregnacja skórzanego paska?

Po wykonaniu odpowiednich czynności pielęgnacyjnych brzydko pachnący pasek od zegarka będzie już jedynie nieprzyjemnym wspomnieniem. Warto jednak zaznaczyć, że za odpowiedni wygląd paska odpowiada również właściwa impregnacja. Dobrze o tym pamiętać, ponieważ sama czynność nie zajmuje dużo czasu, a jednocześnie zapewnia świetne efekty. Do jej wykonania dobrze wykorzystać specjalne preparaty stworzone z myślą o impregnacji opisywanego naturalnego materiału. Można je również zastąpić niedużą ilością oliwy z oliwek.

W jaki sposób korzystać z dostępnych produktów? Wystarczy po zdjęciu zegarka posmarować jego skórzany pasek, a następnie poczekać, aż wykorzystywany środek wsiąknie w materiał. Na koniec pasek trzeba wytrzeć ściereczką. Jak często wykonywać tego rodzaju zabiegi? Zazwyczaj wystarczy powtarzać impregnację co około 3 miesiące. Warto pamiętać o tym, że tylko właściwe dbanie o pasek zapewni mu doskonały wygląd na długo. W innym przypadku po krótkim czasie straci on swój estetyczny wygląd i konieczna może okazać się jego wymiana.

jak wyczyścić skórzany pasek od zegarka

Jak dbać o zegarek na skórzanym pasku?

Nie tylko czyszczenie i impregnacja pozwalają zachować dobrą kondycję paska. Ważne jest w tym przypadku także właściwe obchodzenie się z czasomierzem. Pamiętajcie, aby:

  • nie narażać skórzanego paska na kontakt z wodą oraz wilgotnym powietrzem. W związku z tym klasyczne zegarki wyposażone w skórzany pasek nie powinny być zakładane na basen. Dobrze też pamiętać, aby zdjąć czasomierz do mycia naczyń oraz innych czynności, podczas których mógłby mieć kontakt z wodą;

  • jeśli czasomierz się pomoczy, nie suszyć go w pobliżu grzejnika ani innych źródeł ciepła. Wysoka temperatura ma bowiem zły wpływ na naturalny materiał. Zamiast tego, jeśli chcecie pozbyć się wilgoci, opisywany element czasomierza pozostawcie w temperaturze pokojowej;

  • zaimpregnować jeszcze nienoszony pasek, żeby przed pierwszym użyciem był już zabezpieczony przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych;

  • właściwie przechowywać czasomierz. Zdejmujcie zegarek po całym dniu i odkładajcie go do pudełka. Pilnujcie, aby nie zostawał w łazience czy kuchni, gdzie panuje największa wilgoć;

  • gdy zauważycie ciemny nalot na pasku ze skóry naturalnej, nie czekajcie, aż zacznie nieprzyjemnie pachnieć – zamiast tego warto od razu go wyczyścić. Z drugiej strony nie należy robić tego profilaktycznie, ponieważ tak jak zostało wspomniane, na opisywany materiał niekorzystnie działa woda.

Naturalna skóra wymaga odpowiedniego traktowania. Trudno się jednak nie zgodzić, że czasomierze na pasku wykonane z tego materiału wyglądają niezwykle elegancko, dlatego dobrze poświęcić nieco czasu na pielęgnację opisywanego elementu.

Dlaczego warto czyścić i dbać o pasek skórzany?

Paski skórzane do zegarków są najczęściej wybieraną opcją przez zwolenników klasycznych rozwiązań. Tak jak zostało wcześniej wspomniane, prezentują się wyszukanie, a to sprawia, że założone np. do garnituru, mogą podkreślić charakter stylizacji eleganckich. Ponadto czasomierze umieszczone na paskach z naturalnego materiału są ponadczasowe, co oznacza, że pomimo zmieniających się trendów, wciąż pozostają modne.

Obecnie na rynku można znaleźć tego typu produkty o różnych szerokościach, a także kolorach, co sprawia, że łatwo dobrać je do odmiennych stylizacji. Jeśli chcecie kupić nowy pasek ze skóry – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W Zatoce zegarków znajdziecie oryginalne propozycje, które dopasujecie do swoich zegarków.

Warto także podkreślić, że wbrew pozorom, właściwe dbanie o naturalną skórę nie jest czasochłonne ani trudne. Wystarczy wyrobić w sobie kilka nawyków, aby cieszyć się pięknym zegarkiem przez długi czas.

 

PONADCZASOWE ELEGANCKIE ZEGARKI

 

Alternatywy dla skórzanych pasków

Na rynku dostępne są również alternatywy dla klasycznych skórzanych pasków. Wśród nich niesłabnącą popularnością cieszą się bransolety ze stali szlachetnej. Te są świetnym wyborem, jeśli szukacie dodatków do casualowych strojów. W celu wyczyszczenia tego rodzaju produktów wystarczy wykorzystać niewielką szczoteczkę z naturalnym detergentem, która zetrze nagromadzone zabrudzenia, a następnie podobnie jak w przypadku paska ze skóry, osuszyć za pomocą ściereczki.

Oprócz tego możecie również wybrać paski z tworzywa sztucznego polecane osobom uprawiającym sport. W tym przypadku trzeba pamiętać, aby usuwać zabrudzenia po każdym treningu. Którą z opcji wybrać? Wszystko zależy od Waszych preferencji. Jeśli jednak szukacie eleganckiego i ponadczasowego czasomierza, postawcie na ten na pasku skórzanym.

FAQ:

1. Co wykorzystać, aby skutecznie wyczyścić skórzany pasek?

W usunięciu zabrudzeń ze skórzanego paska pomoże szare mydło lub soda kuchenna oraz woda.

2. Czym zaimpregnować skórzany pasek?

Skórzany pasek od zegarka możecie impregnować z wykorzystaniem specjalnych preparatów lub oliwy z oliwek.

3. Jak suszyć pasek z naturalnej skóry?

Pasek ze skóry powinien być suszony w temperaturze pokojowej. Nie należy zostawiać go w pobliżu przedmiotów emitujących ciepło, ponieważ to może doprowadzić do jego zniszczenia.

  •  Zegarki Hanhart 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl