•  Zegarki Sinn 

Recenzja: Subdelta Quattro

Recenzja zegarka Subdelta Quattro

Tekst: Masterhorologer
https://masterhorologer.com/
Tłumaczenie: Zatoka zegarków

 

Powstała w Holandii marka Subdelta prezentuje Quattro, dwunastogodzinny, mechaniczny zegarek z jedną wskazówką. Ta ograniczona do 50 sztuk edycja zawiera unikalny, obracający się sekundowy dysk pokazujący, że zegarek jest na chodzie.

SUBDELTA Quattro jest zupełnie oryginalnym zegarkiem-narzędziem z tylko jedną wskazówką o specjalnej i rzadko widywanej sandwiczowej konstrukcji. Ponieważ tarcza nie nosi na sobie żadnego logo ani napisu, może być używana na cztery różne sposoby, z koronką ustawioną w lewo lub w prawo na obu rękach (stąd też nazwa "Quattro"). Dzięki temu dostajemy bardzo wszechstronny czasomierz.

SUBDELTA Quattro została wyposażona w zmodyfikowany, jednowskazówkowy mechanizm z naciągiem ręcznym Swiss Made Sellita SW210-1. Duża ilość Swiss Super-LumiNova C3 X1 gatunku A na indeksach i wskazówce godzinowej zapewnia doskonałą czytelność w ciemności. Zegarek został zwieńczony odpornym na rysy, podwójnie wypukłym szkłem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną po wewnętrznej stronie.

Koperta Subdelty Quattro jest piaskowana, żeby nadać jej wojskowy i praktyczny wygląd. Ponieważ ma umiarkowaną średnicę 40 mm i grubość poniżej 10 mm, dlatego może być noszony zarówno przez entuzjastów i entuzjastki zegarków.

Mimo że młoda, Subdelta jest doświadczoną marką z Holandii powstałą w 2015 roku po wydaniu niekomercyjnej, limitowanej edycji zegarka dla największego w kraju forum zegarkowego horlogeforum.nl.

Zegarek, który powstał dla forumowiczów nosił nazwę P1lot One i był odważną interpretacją perfekcyjnego zegarka pilota. Został wybrany jako limitowana edycja dla forum w 2014 roku. Później, po pierwotnym sukcesie, P1lot One był produkowany przez Subdeltę po rejestracji firmy i wypuszczony w kilku limitowanych edycjach w następnych latach.

Później nadeszły modele takie jak Subdelta Periscope (2015), dwudziestoczterogodzinny, jednowskazówkowy, zupełnie wyjątkowy zegarek zainspirowany holenderskimi łodziami podwodnymi typu Walrus, Subdelta Ace (2017), Blue Ace (2018), oba retro futurystyczne piloty mające w sobie coś wyjątkowego. Ich ostatni zegarek, Subdelta Quattro wychodzi w limitowanej edycji 50 sztuk.

 

Techniczne szczegóły


Wyświetlanie czasu
12-godzinny z jedną wskazówką

4 sposoby noszenia
Koronka po lewej lub prawej stronie, oba nadgarstki

Koperta
Piaskowana stal 316L
Średnica: 40 mm bez koronki
Między mocowaniami: 48,5 mm
Grubość: 9,8 mm
Szerokość mocowania: 20 mm
Dekiel: zamknięty, gwawerowany, przykręcony
Wodoodporność: 6 ATM / 60 metrów
Dziurki w mocowaniach: wywiercony, by zapewnić łatwą, bezproblemową i szybką zmianę paska
Koronka: push/pull, podpisana, 8 mm
Szkiełko: lekko podwójnie wypukłe szkło szafirowe, lekko fioletowa powłoka antyrefleksyjna po wewnętrznej stronie

Mechanizm
Modyfikowany, Swiss Sellita SW210-1 z ręcznym naciągiem

Tarcza
Dwuwarstwowa / sandwich, matowo czarna
Wskazówki: czarne, lśniące
Obracający się dysk sekundowy: czarny, lśniący, podświetlone logo, 5 mm
Farba świecąca: Swiss Super-LumiNova C3 X1 gatunek A

Pasek
Płótno premiun Barton, wojskowy zielony, szybkowymienny
Podpisany nacięcie w sprzączce
Strap

Opakowanie
Ręcznie wykonana torba podróżna sakiewna

Edycja
Indywidualnie numerowana 01-50

Gwarancja
2 lata

Cena
3559 PLN z VAT

  •  Zegarki Hanhart 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl