•  Zegarki Sinn 

Jak skrócić bransoletkę od zegarka?

Jak skrócić bransoletkę od zegarka?

Zegarek na bransolecie to doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie klasykę oraz elegancję. Niestety, wymarzone modele nie zawsze mają bransolety pasujące na każdy nadgarstek. Czasomierz, który nie przylega odpowiednio do ręki, zazwyczaj przesuwa się po przedramieniu, a nawet może spaść z nadgarstka. Chcąc tego uniknąć, należy go wyregulować. Jak skrócić bransoletkę od zegarka? Czy można to zrobić samemu?

Skracanie bransolety zegarka — kto powinien się tym zająć?

Otworzenie pudełka ze swoim wymarzonym zegarkiem i zauważenie, że jego bransoleta jest zbyt długa, to niestety scenariusz, który często się powtarza. Jak tego uniknąć? Najlepiej przy zakupie zegarka zmierzyć swój nadgarstek i sprawdzić, czy czasomierz będzie do niego przylegać. Co, jeśli jednak nie zrobi się tego i bransoleta okaże się zbyt długa? Warto przede wszystkim pamiętać, że nie oznacza to, że dany czasomierz należy zwrócić i zamówić inny model. Skrócenie bransolety zazwyczaj nie należy do zadań bardzo trudnych ani czasochłonnych.

Polecane rozwiązanie przez sklep Zatoka Zegarków w takim wypadku to oddanie czasomierza do autoryzowanego serwisu, gdzie regulacja bransolety zegarka zostanie powierzona fachowcom. Dobrym pomysłem jest także zostawienie swojego czasomierza u zegarmistrza, który w swojej karierze bez wątpienia wiele razy miał do czynienia z tego rodzaju zadaniami. W przypadku wielu marek oddanie danego modelu do miejsca niebędącego autoryzowanym serwisem nie narusza warunków gwarancyjnych. Można także postawić na samodzielne skrócenie bransolety przy pomocy kilku narzędzi.

Skracanie bransolety — czy jej rodzaj ma znaczenie?

Zanim rozpocznie się skracanie bransolety w zegarku, należy sprawdzić, z którym jej rodzajem ma się do czynienia. Do najczęściej spotykanych należą:

  • bransoleta wykonana ze stalowej siatki meshowej,
  • bransoleta segmentowana.

Od rodzaju bransolety w danym zegarku zależy to, jakie kroki należy podjąć w celu jej skrócenia oraz które narzędzia mogą okazać się przydatne. W przypadku pierwszego typu bransolety prawdopodobnie wystarczy niewielki śrubokręt czy też spinacz do papieru.

Zadanie może okazać się trudniejsze, jeśli posiadany zegarek ma bransoletę segmentową. Wtedy dobrze mieć przyrząd do skracania bransolet, jakim jest specjalny wybijak lub imadło. Należy jednak pamiętać o tym, że do wykonania tej czynności są przydatne podstawowe zdolności manualne. Inaczej można uszkodzić czasomierz lub negatywnie wpłynąć na estetykę bransolety.

Jak samodzielnie skrócić bransoletę?

W celu skrócenia bransolety meshowej należy za pomocą wcześniej przygotowanego przyrządu delikatnie podważyć zatrzask znajdujący się po zewnętrznej stronie mocowania zapięcia. Odblokowanie go sprawia, że można według uznania przesuwać mechanizm mocujący po bransolecie. Po ustawieniu mocowania na odpowiedniej długości należy je ponownie zablokować i gotowe! Inaczej zadanie to wygląda w przypadku zegarków wyposażonych w metalową bransoletę segmentową.

W takim wypadku skracanie bransolety zegarka należy zacząć od jego przymierzenia i ocenienia, o ile ogniw chce się ją skrócić. Najczęściej te nadające się do usunięcia są oznaczone strzałkami skierowanymi w stronę, w którą należy je wybijać. Podczas ich demontażu musicie pamiętać, żeby zawsze usuwać ogniwa parami — z dolnej oraz górnej części bransolety. Chcąc odpowiednio skrócić bransoletę, należy zacząć od położenia czasomierza na boku tak, aby strzałki zlokalizowane na wybijanych pinach były skierowane do dołu. Jeśli ma się kostkę montażową, warto w niej umieścić zegarek.

Podczas skracania bransolety dolny pin powinien wystawać poza krawędź stołu. Za pomocą wybijaka należy delikatnie wysunąć niepotrzebny górny element bransolety. Gdy wszystkie zbędne ogniwa zostaną usunięte, pozostaje jedynie skuć wszystko w całość i cieszyć się dopasowanym czasomierzem.

Dopasowanie bransolety zegarka do nadgarstka — jak uniknąć błędów?

Jeśli nie chcecie zastanawiać się, jak skrócić bransoletkę od zegarka, warto poznać sposób prawidłowego mierzenia nadgarstka. Co więcej, metoda ta będzie również przydatna podczas samodzielnego dopasowywania czasomierza. Jeżeli macie centymetr krawiecki, warto z niego w tym przypadku skorzystać. Jest to najprostszy sposób oceny obwodu nadgarstka, jednak możecie do tego również użyć sznurka, a jego długość zmierzyć za pomocą zwykłej linijki. Do wyniku należy dodać od 0,5 do 1 centymetra w zależności od tego, jak obcisła ma być bransoleta. W naszej ofercie na pewno znajdziecie zegarki, które będą doskonale prezentować się na Waszych nadgarstkach.

FAQ:

1. Dlaczego odpowiednie dopasowanie bransolety zegarka do nadgarstka jest ważne?

Dopasowanie bransolety do nadgarstka wpływa przede wszystkim na komfort użytkownika, a także na to, jak prezentuje się założony czasomierz.

2. Jakie rodzaje bransolet są obecnie najpopularniejsze?

Do najczęściej spotykanych bransolet można zaliczyć klasyczne warianty pinowe oraz modele typu mesh.

3. Czy możliwe jest samodzielnie dopasowanie bransolety zegarka do nadgarstka?

Samodzielnie skrócenie bransolety w zegarku jest możliwe, jeśli posiada się odpowiedni sprzęt oraz odrobinę zdolności manualnych.

  •  Zegarki Hanhart 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl